Sukcesy naszych zawodników na Międzynarodowych Zawodach Rzutowych Pucharu Polski 2017

Ilustracja do artykułu F1000031.JPG

W dniach 28-30 kwietnia br. w Zamościu zostały rozegrane Międzynarodowe Zawody Rzutowe Pucharu Polski 2017- "Puchar Roztocza". Okręg PZW Białystok reprezentowało sześciu zawodników w tym czterech z Wasilkowa. Zawody odbyły się na stadionie "Hetman" Zamość w ciężkich warunkach atmosferycznych (silny wiatr i niska temperatura powietrza).

Dobrze spisały się nasze zawodniczki. Kornelia Halicka wywalczyła II miejsce w kategorii kobiet, a startująca po raz pierwszy w tej kategorii wiekowej Magda Żakowska zajęła IV miejsce. Bardzo dobrze wypadł nasz debiutant w tej imprezie 13-letni Szymon Malewicki, który startując w kategorii "Kadet" wywalczył III miejsce. Dwaj Kadeci z Supraśla Marcel Sienkiewicz i Filip Świetlicki uplasowali się na X i XI miejscu na 11 startujących  tej kategorii. Patryk Żakowski mimo osłabienia chorobą zajął XIII miejsce.

Drużynowo reprezentacja kobiet zajęła III miejsce, a drużyna w kategorii "Młodzieży" VI miejsce na 10 drużyn startujących w rywalizacji.

W imieniu Burmistrza Wasilkowa serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi oraz życzymy dalszych sukcesów.